תוכן ענינים
  1. טעויות נפוצות של הורים בקניית צעצועים לילדים
  2. טעות ראשונה – התאימו את הצעצוע לגילו של הילד
  3. טעות שנייה – כמה צעצועים ילד צריך?
  4. טעות שלישית – איכות הצעצועים שאנחנו רוכשים

טעויות נפוצות של הורים בקניית צעצועים לילדים

טעויות נפוצות של הורים בקניית צעצועים לילדים

כשנולד הילד הראשון, אנחנו ממהרים לקנות לו מבחר צעצועי ילדים שממליצים לנו עליהם, מציעים לנו, ואומרים שלנו שאנחנו פשוט חייבים. אך לא מספרים לנו שברוב הצעצועים כמעט לא נשתמש. הורים עושים טעויות רבות כאשר הם הולכים לחנות ובוחרים צעצועים לילדים שלהם. וגם יתר בני המשפחה לא תמיד חושבים מה יהיה הצעצוע או המשחק שהכי יטיבו עם הילד. באנו לעשות לכם קצת סדר ולדבר על 3 הטעויות הנפוצות בקניית צעצועים לילדים.

טעות ראשונה – התאימו את הצעצוע לגילו של הילד

אין הורה שלא חושב שהילד שלו מתקדם לגילו, גם אם זה אכן נכון, מומלץ לקנות משחקים לילדים המותאמים לגיל האמיתי של הילד. כל משחק מותאם לגיל מסויים. לדוגמא, אם הילד שלכם בן 4 חודשים, אל תקנו לו צעצוע שמתאים לילד בן חצי שנה ומעלה. בגילאים האלה חודשיים זה המון זמן להתפתחות תינוקות. הנה מספר דוגמאות לצעצועים ומשחקים לפי גילאים:

טעות שנייה – כמה צעצועים ילד צריך?

הנטייה הטבעית שלנו היא לקנות לילד כמה שיותר צעצועים, שחלילה לא יחסר. צריך לשים לב שלא כל ילד יכול להתמודד עם כמות גדולה של גירויים סביבו. יש ילדים שלוקח להם יותר זמן להתחבר לצעצוע חדש ויש ילדים שישר יקפצו עליו. הנה מספר דוגמאות:

טעות שלישית – איכות הצעצועים שאנחנו רוכשים

יש חשיבות לאיכות הצעצועים שאנחנו רוכשים עבור ילדינו. כאשר מדובר בתינוקות, כדאי להקפיד לרכוש צעצועי ילדים איכותיים. כך הם גם יישמרו לאורך זמן, אבל הכי חשוב, יעמדו בתקן ולא ייפצעו את הילד. כמובן שאספנו לכם מספר דוגמאות:

אז לפני שאתם רצים לחנויות לקנות צעצועים מיותרים, חשבו טוב מה הילד שלכם צריך ומה יעשה לו טוב.